Euro Hockey Challenge (EHCH)

Herní systém

Euro Hockey Challenge (EHCH) je hokejová soutěž, ve které proti sobě hraje dvanáct nejlepších evropských reprezentačních výběrů (Bělorusko, Česko, Dánsko, Finsko, Francie, Lotyšsko, Německo, Norsko, Rusko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko).

Základní skupiny

Těchto dvanáct evropských týmů je rozděleno do čtyř skupin po třech týmech (dle žebříčku IIHF z roku 2015). Každý odehraje s každým v základních skupinách 2 zápasy (každý tedy celkem 4 zápasy ve skupině). Do další fáze postupují první dva týmy z každé skupiny do čtvrtfinálových skupin a týmy na třetích místech končí v turnaji.

Čtvrfinálové skupiny

Do čtvrtfinálových skupin postoupí ze základních skupin tedy celkem osm týmů. V každé čtvrtfinálové skupině se budou nacházet 4 týmy a do semifinále postoupí první dva týmy z každé skupiny. Důležité je říct to, že týmům, které postupují ze základních skupin do těch čtvrtfinálových se počítají body a skóre ze základní skupiny pouze ze zápasů s jeho postupujícím soupeřem - již proti sobě ve čtvrtfinálové skupině hrát nebudou. Body ze zápasů se třetím nepostupujícím týmem se nepočítají. Ve čtvrtfinálové skupině tak každý tým čekají ještě 4 zápasy (2 s každým potupujícím z protější skupiny).

Play off

Semifinále

Semifinále se hraje na dva vítězné zápasy mezi postupjícími týmy ze čtvrtfinálových skupin - 1E x 2F, 1F x 2E

Finále a zápas o bronz

Tato část play off se hraje na jeden vítězný zápas

 

Kritéria určení pořadí ve skupinách:

1. Body

2. Vzájemné zápasy

3. Celkové skóre

 

Bodování:

Výhra - 3 body

Výhra pr/sn - 2 body

Prohra pr/sn -  1 bod

Proha - 0 bodů

 

Nastavení hry

Obtížnost - obtížná

Ruční míření střel

Délka třetiny - 5 minut

Pravidla - mezinárodní